Tela Çanta İmalatı

Tela kumaşı, çanta ve kıyafet gibi ürünlere istenilen sert yapıyı elde etmek amacı ile yapılmış olan ve iki katmanı bulunan bir kumaş olarak bilinir. Sert olmasından dolayı giysi ve çantaların düzgün bir görünüm kazanmasında fayda sağlar.

 

Tela Çanta Nedir?

 

Tela, pantolonun paça kısmı ve gömlek yakasında yer alır. Tela kumaşı ile işlem yapmış olan çantalar ve diğer ürünler belli bir miktarda sertlik kazanmış olur. Bu şekilde istenildiği biçime getirilmiş olur. Tela kumaşa sahip olan pek çok fazla renk bulunur. Bu sebepten dolayı renkli ve farklı çeşitli çantalar üretimine olanak sağlar. Piyasa üzerinde olabilecek pek çok baskılı tela çanta vardır. Hem tela çanta imalatı açısından hem de tela çanta üretimi açısından oldukça fazla olan bir kumaştır.

 

Tela çanta çeşitlerinin bir diğer özelliği de ütüleme açısından kolaylık sağlaması olarak bilinir ve bu yüzden tela çanta imalatı oldukça fazladır. Çok tercih edilmesinin bir diğer nedeni de plastik poşetlerin yerine baskılı tela çanta kullanılmasıdır. Plastik poşetler çevreye verdiği zarardan dolayı son yıllarda kullanımı azalmıştır ve bununla birlikte tela çanta üretimi artmıştır. Çevre kirliliğinin önüne geçilmesi için tela çantalar bir seçenektir. Aymina, tela çantalar gibi diğer pek çok çanta çeşidinin de hizmetini veren bir firmadır.

 

Tela Çanta Özellikleri Nelerdir?

 

Tela çantalar, kullanım açısından çok kullanışlı ve oldukça kolaydır. Birden çok özelliği vardır ve işlemler kolaylıkla yerine getirir. Bu sebepten dolayı tela çanta üretimi yıldan yıla artış göstermektedir. Bu çanta türünün bilinen diğer özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 

  1. Tela çantalar çevre dostu oldukları bilinen çanta türü arasında yer alır.
  2. İnşaat, tekstil ve sağlık sektörlerinde sık sık kullanılır.
  3. Çevre kirliliğine engel olmasının yanı sıra tela çanta fiyatları da uygundur.
  4. En önemli özellikleri arasında esnek yapıları bulunmasıdır. Bu sebepten dolayı kırılma, kıvrılma ve bozulma gibi olumsuz durumlar ortaya çıkmaz.

 

Tela Çanta Kullanım Alanları Nelerdir?

 

Tela çantalar hem uygunluk, hem kalite hem de tarz açısından oldukça rağbet gören bir türdür. Bu çanta çeşidinin kullanım alanları da çok fazladır. Bu alanlar şu şekilde sıralanabilir:

 

  1. Astarların üretim aşamasında,
  2. Elbise yapımında,
  3. Ayakkabı yapımında,
  4. Alışveriş poşeti amacı ile kullanma,
  5. Araç gereçleri taşıma amacı ile kullanma,
  6. El çantası amacıyla kullanma olarak sıralanabilir. İstenildiği zaman istenildiği gibi kullanma özelliğine sahip olan çantalardır. Tek kullanım olmamasının yanı sıra uzun süre boyunca kullanım özelliği taşıyan dayanıklı çanta türleridir.

 

Aymina Tela Çanta Fiyatları Hakkında Bilgi

 

Her çantada olduğu gibi tela çanta fiyatları da çanta büyüklüğü, baskı türü, kullanım alanları genişliği, dayanıklılığı, sağlam olması fiyatlarda etki eden durumlar olarak sıralanabilir. Aymina bünyesinde tela çantalar ortalama fiyat ile satışa sunulmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Yazılar