Ham Bez Kese İmalatı

Ham bez demek işlenmemiş kumaş demektir. Naylon poşetlerin doğaya zarar vermesinden dolayı son yıllarda ham bez kese imalatı artış göstermiştir. İnsanlar ham bez çantaya yönelmişler ve tercih etmeye başlamışlardır.

 

Ham Bez Kese Nedir?

 

Ham bez, işlenmemiş ve doğaya bir zararı bulunmayan kumaş türünden elde edilen bir kumaş türü olarak tanımlanabilir. Zarar vermemesi açısından ham bez kese imalatı rağbet görmüş ve özellikle son yıllarda ön plana çıkmıştır. Eşya, çanta ya da kıyafetlerde kullanılan kumaşlar leke çıkarma ve boyama işlemi gibi durumlarda zarara uğrar. Ham kumaşların temizlenme aşamasında kullanılmış olan ham kumaşların yağ sökücü kimyasalı bu kumaşa zarar vermeden temizlenmesini sağlayan bir yöntem olarak bilinir. Geri dönüşüm açısından bakıldığında ise uygunluk sağlayan ham bezler 0 organik olan kumaşlardır. En seçkin ürün olarak bilinen, kese imalatı, ayakkabı torbası, büzgülü torba imalatı gibi pek çok alanda kullanılmaktadır. Aymina da büzgülü kese imalatı, ham bez alanında ham bez kese üretimi gibi pek çok çanta çeşidinin hizmetini verir. Bunlara ek baskılı ham bez kese imalatı da Aymina bünyesinde gerçekleşir. İsteğe bağlı olarak baskılar belirlenmektedir.

 

Ham Bez Nerelerde Kullanılır?

 

Kullanım alanları geniş olan bir kumaş türü olarak bilinen ham bez, sık sık tercih edilmektedir. Bu kumaş türünün kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

 1. hububat çuval ya da bez çuval imalatı,
 2. koltuk takımlarının alt yüzey astarında,
 3. büzgülü kese imalatı,
 4. yağlı boya ya da resim çalışmasında kullanılan tuval bezlerinde,
 5. büzgülü torba imalatı,
 6. kese imalatı,
 7. koyu renkli olan ev ürünlerinde iç astarlarında,
 8. makine parçaları içerisinde temizlik bezlerinde,
 9. baskılı ham bez kese imalatı,
 10. alışveriş esnasında ya da günlük hayatta kullanımda,
 11. ham bez kese üretimi gibi alanlarda kullanılmaktadır.

 

Ham Bez Kese Fiyatları Hakkında Bilgi

 

Her üründe olduğu gibi ham bez kese fiyatları da çanta büyüklüğüne, çeşidine, türüne ve işlevine göre farklılık gösterecektir. Hizmet ettiği amaca bağlı olarak da ham bez kese fiyatları da farklılık gösteren bir durumdur.

İlginizi Çekebilecek Yazılar